Адвокат Илья Серафимов
Контакты:
Адрес: Киев,
Телефон:050 347 47 88,
Телефон:067 647 14 20,
Электронная почта:
advokat.serafimov@gmail.com
Відкриття матеріалів прокурору в порядку ст. 290 КПК України
351028
post-template-default,single,single-post,postid-351028,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.7, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Коли прокурор приходить до висновку про те, що доказів у справі достатньо для складання обвинувального акта, він відкриває матеріали кримінального провадження стороні захисту. До недавнього часу між прокурорами та адвокатами виникали нескінченні суперечки про те, які процесуальні обов’язки на даній стадії має сторона захисту: чи зобов’язана сторона захисту надавати прокурору доступ до самостійно зібраних доказів; чи є цей обов’язок безумовним; які саме докази підлягають відкриттю. Точку (сподіваюся остаточну) в цих суперечках поставив Верховний суд. У постанові від 17 березня 2020 року по справі №691/1358/15-к Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду зробив декілька цікавих правових висновків: 1) у сторони захисту виникає обов’язок відкрити матеріали кримінального провадження лише при наявності відповідного запиту від прокурора; 2) показання свідків сторони захисту не підлягають відкриттю прокурору на даній стадії.
Від себе хотів би додати, що згідно з ч. 6 ст. 290 КПК України сторона захисту зобов’язана на вимогу прокурора надати доступ до наявних у неї доказів з можливістю їх копіювання. Дуже часто прокурори/слідчі вимагають або просять адвокатів скопіювати всі матеріали і надати їм для ознайомлення. Дані вимоги/прохання є незаконними, тому їх можна не виконувати. Особисто я, в таких випадках, направляю прокурору повідомлення, в якому зазначаю перелік матеріалів і адресу, де можна ознайомитися з цими матеріалами.